Święta Konsularne z udziałem SPK w Lyonie

Małopolska gościem honorowym polskiego stoiska na Świętach Konsularnych w Lyonie
Spotkanie ze smokiem wawelskim, pokaz kulinarny kuchni małopolskiej, polskie smakołyki i słodycze – tegorocznym gościem polskiego stoiska na Świętach Konsularnych będzie Małopolska. Na odwiedzających stoisko czeka wiele atrakcji i upominków. Święta Konsularne odbędą się w Lyonie, na placu Bellecour, 23 i 24 czerwca 2018 r. (sobota 11:00-19:00, niedziela 11:00-18:00).

W sobotę zapraszamy na pokazy gotowania na żywo kuchni małopolskiej, w wykonaniu Mikołaja Reya, uczestnika programu Masterchef, które zakończone będą degustacją przygotowanych specjałów. Wydarzenie odbędzie się dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
W sobotę i w niedzielę SPK w Lyonie przedstawi najmłodszym zwiedzającym teatr marionetkowy o Smoku Wawelskim. Po spektaklu odbędą się warsztaty, w których dzieci będą mogły wykonać własnego smoka. Ponadto przewidzianych jest wiele gier i zabaw, z atrakcyjnymi nagrodami. Przez cały weekend zwiedzający będą mogli również obejrzeć wystawę Małopolska nocą, użyczoną przez Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na placu Bellecour!